חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עברתם תאונת עבודה איך ניתן לקבל פיצוי?

תוכן עניינים
עמית כפרי

עמית כפרי, עורכת תוכן ראשית.

אם נפגעתם כתוצאה מהעבודה שלכם, ישנו סיכוי שתקבלו פיצוי. הפיצוי נועד על מנת שתהיה לכם האפשרות לנסות להחזיר את החיים בחזרה למסלול. ללא הפיצוי יהיה לכם מאוד קשה להשתקם, יש כאלה שלא יוכלו לחזור לעבוד לאחר התאונה. ולכן מוטב כי תבינו כיצד לקבל את אותו הפיצוי ובאילו תנאים לכן, כדאי שתכירו את כל הצעדים האפשריים שבהם תוכלו לנקוט. במקרה של תאונת עבודה יש לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת שזה יכיר בתאונה כתאונת עבודה וכן, ניתן לפנות לחברת הביטוח שביטחה את המעסיק למקרה שרשלנותו גרמה לפגיעה במי מעובדיו.

תאונה בזמן העבודה ?

יש לא מעט בלבול בכל מה שקשור לנושא של תאונות עבודה. יש כאלה שחושבים כי התאונה שהם עברו היא תאונת עבודה, אך המציאות היא שונה. תאונת עבודה היא תאונה המתרחשת בזמן העבודה, בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה. חשוב לדעת כי ישנה פסיקה ענפה של בתי המשפט לעניין תאונה המתרחשת בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה ולכן, מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונת עבודה אשר יבחן את המקרה לגופו.

את מי ניתן לתבוע במקרה של תאונת עבודה?

בהקשר של תביעת תאונת עבודה יהיו לא מעט גופים שתוכלו לפנות אליהם. קודם כל תהיה לכם אפשרות לפנות אל חברת הביטוח של המעסיק. מדובר על חברת ביטוח שמכסה את מקום העבודה, והיא זאת שאמורה לפצות במקרה של פגיעה בעבודה בשל רשלנות המעסיק. בנוסף  יש לתבוע את המוסד לביטוח לאומי. הביטוח הלאומי הוא הגוף שאמור לספק לכם את החוסן הנדרש על מנת שתוכלו להמשיך בשגרה. זוהי הסיבה שבגללה אתם משלמים בכל חודש לביטוח הלאומי.

במקרה של תאונת העבודה התרחשה בגלל רשלנות של המעסיק, תהיה לכם אפשרות לתבוע את חברת הביטוח של המעסיק אך כאן חובת ההוכחה תהיה עליכם, להראות כי התאונה התרחשה בגלל רשלנות שלו. זה לא תמיד יהיה כל כך פשוט להוכיח את העניין הספציפי הזה. לכן אנו מציעים לכם תמיד להתייעץ עם עורך דין על מנת להשיג את מבוקשכם. תזכרו כי בסופה של הדרך הרצון הטבעי שלכם יהיה לקבל את אשר מגיע לכם. תאונת עבודה היא לרוב הרבה יותר מעוד סתם תאונה פשוטה וקלה.

תביעת תאונת עבודה עושים עם עורך דין מקצועי

תחושת חוסר האונים שלכם כאשר תרצו לתבוע תביעת תאונת עבודה היא בהחלט מובנת. לא באמת תדעו מי עומד לצידכם בשלב הזה ומי יעשה הכל על מנת לטאטא את הבעיות מתחת לשטיח. האיש היחידי שיעמוד לצידכם במקרה כזה הוא עורך דין מקצועי שתשכרו לשם כך. הוא צריך להיות עורך דין שמכיר את כל העולם הזה של תביעות תאונות עבודה. רוצים לפנות אל האיש הנכון שיעמוד לצידכם לכל אורך הדרך? היכנסו לאתר של עו"ד אלעד רייך: https://www.raichlaw.co.il/

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

רוצים להישאר מעודכנים?

השאירו מייל והצטרפו לאלפי הגולשים שלנו!

אודות טיפ-טופ!

טיפ טופ  הוא פורטל התוכן המרכזי של ישראל! כאן תוכלו למצוא את כל מה שחדש, עדכונים, מעט מעט צהוב והרבה תוכן איכותי :)

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא:

דילוג לתוכן